Dlaczego warto obszyć kierownicę skórą?

Zadbaj o swój komfort

Wygoda w czasie jazdy to kluczowy czynnik, który mocno wpływa na samopoczucie kierowcy. Może znacznie zmniejszyć zmęczenie trasą oraz dobrze wpływa na skupienie kierowcy w czasie jazdy. Szczególnie dotyczy to kierowców samochodów ciężarowych, którzy spędzają dużą część swojego życia w pojeździe. Jak i podróżników wybierających się na długie wycieczki. Jednakże również przy krótszych, codziennych przejazdach, na przykład do pracy lub do sklepów, komfort może być tak samo ważny.

Skóra jest materiałem miękkim i przyjemnym w dotyku, co sprawia, że trzymanie kierownicy staje się wygodniejsze. Nasze ręce o wiele mniej fatygują się w porównaniu do sytuacji kiedy długotrwale chwytalibyśmy plastikowe elementy bądź też standardowe obszycie wykonane z tanich tworzyw sztucznych. W wielu przypadkach polepszona jest również przyczepność, co zwiększa kontrolę nad pojazdem i tym samym bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza podczas trudnych warunków atmosferycznych.

Nasza firma - Kier Center - wykorzystuje wysokiej jakości licówkę bydlęcą gatunku pierwszej klasy. Importujemy ją z Włoch. Można podjechać do naszej siedziby i samemu wypróbować jak bardzo skóra licowa wpływa na zmniejszenie dyskomfortu.

Gotowe obszyte kierownice do modelu Citroen Berlingo II z naszej oferty

Citroen Berlingo I
Citroen Berlingo I

Estetyka też ma znaczenie

Dla wielu kierujących oraz ich współpasażerów liczy się doskonały wygląd wnętrza samochodu. Skórzana kierownica dodaje luksusu i nowoczesności naszemu pojazdowi. Skóra jest materiałem kojarzącym się z wysoką jakością i prestiżem, dlatego wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie aby podnieść standard oraz wartość swojego auta.

Co więcej, dobierając odpowiednie kolory skóry i nici, możesz jeszcze bardziej spersonalizować kierownicę i poczuć się jak w domu, siedząc na miejscu kierowcy. Przykładowo, wykorzystywane przez nas nici francuskiej marki Amann Serafil, specjalnie dostosowane do wnętrz pojazdów, mają bogatą gamę kolorów.

Unikalność

Modyfikacja kierownicy w pojeździe to nie chleb powszedni. Na tę chwilę, niewielki odsetek właścicieli pojazdów decyduje się na stuningowanie jej. Jest to usługa dosyć niszowa. Można więc w ten sposób wyróżnić się na tle innych. Nasz samochód nabiera cech klasy premium.

Gotowe obszyte kierownice do modelu Honda HR-V II RU z naszej oferty

Honda HR-V II RU
Honda HR-V II RU
Honda HR-V II RU
Honda HR-V II RU

Zapewniona trwałość i wytrzymałość

Skóra jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia. Dobrze wykonane obszycie kierownicy skórą może przetrwać wiele lat, nie tracąc przy tym swoich właściwości ani wyglądu. W porównaniu z plastikowymi kierownicami, które mogą się ścierać i pękać, skórzane obszycie zapewnia dłuższą żywotność i estetyczny wygląd na dłużej.

Oczywiście, aby zachować perfekcyjną formę skóry, należy pamiętać o prawidłowym użytkowaniu kierownicy. Obecność różnorakich zanieczyszczeń skóry dłoni, które mogą ją uszkodzić, jest niezalecane w czasie korzystania z niej. Im mniej chemii oraz zabrudzeń na naszych rękach, tym dłuższa żywotność skózanego obszycia.

Prostota pielęgnacji

Dodatkowo, jest to materiał łatwy do utrzymania w czystości. Wystarczy regularnie przecierać go wilgotną szmatką i stosować odpowiednie środki do pielęgnacji, aby zachować jego świeży wygląd. W porównaniu z wieloma innymi materiałami, skóra jest mniej podatna na zabrudzenia i łatwiejsza do czyszczenia.

Gotowe obszyte kierownice do modelu Kia Ceed z naszej oferty

Kia Ceed
Kia Ceed

Podsumowanie

Obszycie kierownicy to inwestycja, która posiada wiele zalet, takich jak udoskonalenie komfortu, bezpieczeństwa, estetyki, unikalności oraz trwałości. Co razem z niezbyt wysokimi kosztami usługi daje wysoki stosunek jakości do ceny. Jeśli połączycie ją dodatkowo z innymi zmianami, na przykład modyfikacją owalu (tzw. "bicepsy"), możecie stworzyć u nas kierownicę Waszych marzeń!

Jeśli zachęciliśmy Cię do tuningu swojej kierownicy - zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie odpowiemy na dowolne pytania! Zachęcamy też do sprawdzenia naszej oferty oraz galerii.